Ślubowanie uczniów klasy I

Ślubowanie uczniów klasy I

Ślubowanie klas pierwszych to od lat niezwykłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej nr 4 im. Dr Emila Kowalczyka. W tym roku miało ono miejsce 25 października. Był to dzień długo wyczekiwany przez dzieci. Powodem, z pewnością była sama uroczystość, pierwszy Polonez, jak również niecodzienność stroju, który mieli przywdziać tego dnia najmłodsi uczniowie.
Podczas ceremonii 12 pierwszoklasistów, w obecności dyrekcji szkoły, wychowawców, zaproszonych gości oraz swoich najbliższych (rodziców, dziadków, rodzeństwa) złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie pani dyrektor szkoły dokonała aktu pasowania na ucznia, wręczyła pamiątkowe dyplomy i legitymacje. Na koniec przedstawiciele Rady Rodziców i rodzice pogratulowali pierwszakom oraz wręczyli im upominki.
Podczas części artystycznej pierwszaki zaprezentowały swoje talenty wokalne, recytatorskie oraz taneczne, wzbudzając aplauz i wzruszenie ( przede wszystkim przy tańcu flagi) wśród zgromadzonej publiczności. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć , dzieci udały się do klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców. To będą na pewno długo zapamiętane chwile.