Rocznica Odzyskania Niepodległości

Rocznica Odzyskania Niepodległości

Dnia 07.11.2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawienie przygotowała Pani Elżbieta Sobczak z uczniami klasy VIII. Przybliżyli oni swoim młodszym kolegom i koleżankom historię naszego kraju – czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata. Opowiadali o walce z zaborcami, patriotyzmie naszych przodków by zakończyć na dniu 11 listopada 1918 r. – odzyskaniu przez nasz kraj niepodległości. Uczniowie naszej szkoły oprócz wspaniałych recytacji wierszy patriotycznych mieli również okazję wysłuchać przepięknych pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów klasy VIII, w tym solowego występu Karoliny, która wykonała utwór „Pierwsza Kadrowa”, utworów Fryderyka Chopina, Czerwonych Gitar oraz interpretacji utworu Bolesława Leśmiana „Miejcie nadzieję” w wykonaniu Jacka Wójcickiego.
Galowy strój, wysłuchanie wierszy i pieśni z prawdziwą powagą i zaangażowaniem, to szacunek dla historii i dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz patriotyzmu, któremu tak wspaniale uczniowie naszej szkoły dali wyraz właśnie 7 listopada 1019 r.