Zatańcz z góralem

Zatańcz z góralem

Zespół „Orawianie” z Przywarówki po warsztatach „Zatańcz z góralem” i nagraniu tutorialu

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 należący do zespołu „Orawianie” zakończyli listopadowe warsztaty i tutorial „Zatańcz z góralem”. Działania warsztatowe miały na celu promowanie kultury Orawy wśród dzieci z krakowskich szkół. Natomiast filmiki, poprzez swe funkcjonowanie w sieci internetowej, mają zapoznawać szerokie grupy odbiorców z tańcem, śpiewem i zabawami Orawian, a także uczyć ich podstaw.
Dzieci pod opieką Pana Eugeniusza Karkoszki włączyły się poprzez te działania w kampanię społeczną „Używaj zmysłów – bądź w realu” organizowaną w ramach Koalicji dla Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży pod patronatem Pani Barbary Nowak – Małopolskiego Kuratora Oświaty i we współpracy z Towarzystwem Parku im. dra Henryka Jordana. Przedsięwzięcia mają stanowić propozycję dla dzieci młodzieży, które poszukują niebanalnych form spędzania wolnego czasu. Mają też być alternatywą dla życia świecie wirtualnym.
Gorąco dziękujemy za włączenie uczniów z naszego zespołu w warsztaty i nagranie filmu:
Pani Barbarze Nowak – Małopolskiemu Kuratorowi Oświaty
Pani Annie Pankiewicz
Panu Marcinowi Kaproniowi
Towarzystwu Parku im. dra Henryka Jordana
Dyrekcji MDK Dom Harcerza w Krakowie.