Kolyndowanie zacarowane w kozusku

Kolyndowanie zacarowane w kozusku

   „Kolyndowanie zacarowane w kozusku” to kolejny projekt realizowany przez zespół „Orawianie im. Heródka” działający przy Szkole Podstawowej nr 4 im. dra Emila Kowalczyka w Lipnicy Wielkiej. Inicjatywa ma na celu przede wszystkim pogłębienie wiedzy na temat tradycyjnego stroju orawskiego oraz zapoznanie młodego pokolenia z dawnymi zwyczajami związanymi z okresem Bożego Narodzenia.

W budynku remizy OSP w Przywarówce, a także na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 odbył się już cykl warsztatów skierowany do członków zespołu, ich rodziców oraz opiekunów. Podczas zajęć młodzi ludzie oraz ich rodzice mogli zdobyć wiele ciekawych informacji na temat tradycyjnego orawskiego kożucha. To był zdecydowanie miło i owocnie spędzony czas.

Dzięki ogromnemu wsparciu stowarzyszenia „Gdzie Dwóch Albo Trzech”, które umożliwiło realizację tego pomysłu, zespół wzbogaci się również o kożuchy, które z pewnością przydadzą się podczas tegorocznego kolędowania.

Projekt został sfinansowany ze środków programu „Działaj lokalnie 2019” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności  realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Rozwoju Orawy.