Konkurs recytatorski

Konkurs recytatorski

XXVII Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Piotra Borowego

We wtorek 17 grudnia w Domu Ludowym w Lipnicy Wielkiej odbył się gminny etap XXVII Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Piotra Borowego. W zmaganiach gwarowych wzięło udział 10 uczniów naszej szkoły. Byli to: Ksawier Mastela, Emilka Brenkus , Gabryś Bandyk, Tomek Łowas, Julka Bryniarska, Radek Brenkus, Kinga Brenkus, Maja Antałczyk, Gabrysia Mahajda, Jaś Smoliński.
W gronie laureatów znalazł się Jan Smoliński z gawędą ,,Za có dostołek jedynke”autorstwa Pani Ireny Grobarczyk, który zajął I miejsce w swojej grupie wiekowej. Jaś awansował do finału w Białym Dunajcu, gdzie będzie reprezentował naszą szkołę i gminę. III miejsce w recytacji zajęła Gabrysia Mahajda. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.
Wszystkim, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę na konkursie serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Cieszy nas, że nasi uczniowie z dumą kultywują tradycje i zwyczaje. Nie wstydzą się gwary ani swojego stroju i z wielką chęcią biorą udział w tego rodzaju konkursach.
A.L.

[tm-pg-gallery id=”4937″][/tm-pg-gallery]