Dzień Zdrowia w naszej szkole

Dzień Zdrowia w naszej szkole

W ramach realizowanego Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!”, w naszej szkole został zorganizowany Dzień Zdrowia. Tego dnia gościliśmy w szkole dietetyka z Natur House, który zachęcał uczniów klas IV-VIII do prowadzenia zdrowego stylu życia.

W ramach działań promujących zdrowie w klasach I – III odbyła się lekcja otwarta prowadzona przez panią Edytę Gombarczyk, która omówiła uczniom zasady zdrowego odżywienia, a następnie w swoich klasach wykonywali plakaty Piramidy Zdrowego Żywienia. Ponadto uczniowie przygotowywali smaczne zdrowe kanapki, które wspólnie zjedli jako drugie śniadanie. W tym dniu również zachęcano do aktywności fizycznej poprzez zorganizowanie spacerów na świeżym powietrzu oraz zawody sportowe.

Celem tego przedsięwzięcia była integracja społeczności szkolnej, kształtowanie nawyków zdrowego stylu życia, uświadomienie konieczności troski o zdrowie swoje i innych, stworzenie uczniom atrakcyjnych możliwości dokonywania zdrowych wyborów, prezentacja sposobów spędzania czasu wolnego w ramach dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, wyrabianie potrzeby uczestnictwa w różnych formach aktywności ruchowej oraz utrwalanie zasad racjonalnego odżywiania.