Szkoła Pamięta

Szkoła Pamięta

Przełom października i listopada to czas, kiedy porządkujemy groby, mogiły żołnierskie, miejsca pamięci narodowej, palimy znicze, wspominamy bliskich zmarłych i tych, którzy walczyli o wolność Polski.

W okresie od 21 do 29 października 2021 r., nasza szkoła włączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Jej celem jest uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzebę pielęgnowania pamięci o tych, którzy odeszli, zwłaszcza o bohaterach, którzy zapisali się w historii kraju oraz w historii naszych małych ojczyzn. Wolontariusze ze swoimi opiekunami odwiedzili grób Patrona Szkoły, złożyli kwiaty, zapalili znicze i odmówili modlitwę. Następnie udali się na groby żołnierzy, oddali hołd poległym za Ojczyznę oraz zapalili światełko pamięci. Na koniec wolontariusze odszukali zaniedbane i opuszczone groby, które posprzątali i symbolicznie przyozdobili jednym zniczem.

Opiekunowie wolontariatu: p. Edyta i p. Aniela