Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

Dnia 10.11.2021r w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Była to prawdziwa, żywa lekcja historii, którą przygotowali: Pani Elżbieta Sobczak, Pan Paweł Możdżeń i Pani Magdalena Kostrzewa – Smreczak wraz z uczniami klas VI, VII i VIII.

W trakcie uroczystości narratorzy przypomnieli najważniejsze wydarzenia z okresu zaborów i walki o niepodległość, recytatorzy w swoich interpretacjach wierszy wyrazili tragiczny los Polaków a filmiki i prezentacje chwytały niejednego słuchacza za serce. Świetności akademii dopełniła przygotowana przez Panią Magdalenę Kostrzewę – Smreczak dekoracja z portretem marszałka Józefa Piłsudskiego. Bardzo ważnym elementem akademii był mini koncert uczniów klas IV i V a także VI i VII. Uczniowie tych klas uświetnili akademię pieśniami “Rozkwitały pąki białych róż”, “Marsz Pierwszej Brygady” oraz “Przybyli ułani pod okienko”. Swoim klasom akompaniowali Tomasz Łowas na saksofonie oraz Szymon Gombarczyk na akordeonie. Wszyscy uczestnicy akademii zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz serdecznymi podziękowaniami Pani Dyrektor.

Także tego dnia cała społeczność naszej szkoły włączyła się w ministerialną akcję pt. “Szkoła do hymnu”, która zachęcała do wspólnego świętowania kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbyło się to poprzez odśpiewanie o godzinie 11.11 “Mazurka Dąbrowskiego”.