I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem

Święta Bożego Narodzenia to magiczny, niezwykły i niezapomniany czas. Cieszymy się z narodzin Jezusa w naszych sercach, odwiedzamy najbliższych, przekazujemy sobie miłość i szacunek oraz roztaczamy wokół siebie aurę dobra. Oprócz tego jednak, wszyscy doskonale wiemy, że to również czas prezentów, obdarowywania i dostawania tego, o czym tylko marzymy.

Ale musimy również pamiętać o tych, których nie stać na spełnienie marzeń swoich pociech.
W związku z powyższym postanowiliśmy wesprzeć Mikołaja i zrobić miłą niespodziankę podopiecznym Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – „Barka” w Jabłonce.
Wolontariat w grudniu zorganizował akcję charytatywną “I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”. Mimo trwającej sytuacji w naszym kraju nie zapomnieliśmy, że dobrem należy dzielić się zawsze. Dzięki otwartości naszych Uczniów, ich Rodziców udało się przygotować świąteczne prezenty dla dzieci z „Barki”.
Należy zaznaczyć, że celem podejmowanych działań w ramach akcji jest nie tylko poszerzenie wiedzy dotyczącej skutecznych sposobów niesienia pomocy chorym, ubogim i samotnym, ale przede wszystkim pogłębienie u dzieci i młodzieży wrażliwości na potrzeby
drugiego człowieka, którą św. Jan Paweł II nazwał „wyobraźnią miłosierdzia”.

Wszystkim darczyńcom za okazane serce składamy serdeczne podziękowania.
Jesteście prawdziwymi pomocnikami świętego MIKOŁAJA!

Edyta Gombarczyk i Aniela Lach