Wyjazd do "Barki" w Jabłonce

Wyjazd do "Barki" w Jabłonce

Pięknym zwieńczeniem naszych wszystkich akcji wolontaryjnych były odwiedziny w Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – „Barka” w Jabłonce. Wybraliśmy się tam wraz ze Świętym Mikołajem, który w anielsko diabelskim towarzystwie dostarczył prezenty, sprawiając przebywającym tam dzieciom wielką radość.

Mikołajowi towarzyszyli też pani dyrektor Bożena Marcinek, opiekun wolontariatu pani Aniela Lach i Zespół Regionalny „Orawianie im. Heródka” pod kierownictwem pana Eugeniusza Karkoszki oraz wolontariusze. Mali Orawianie kolędowali, tańczyli i zagrali na instrumentach. W ramach integracji były zorganizowane warsztaty taneczne, zabawy z wolontariuszami i członkami zespołu. Na zakończenie pani Dyrektor do wszystkich znajdujących się tam osób skierowała piękne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Cóż to były za piękne chwile, a jakie emocje, to wręcz trudno opowiedzieć. Podczas spotkania na wszystkich twarzach można było zauważyć wzruszenie i ogromną radość. Dla nas, wolontariuszy było to również ogromne przeżycie, które na trwałe zostawiło ślad w naszych sercach.

Edyta Gombarczyk i Aniela Lach