Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych to święto, które rok rocznie obchodzi się w naszej szkole. Również dzisiaj odbyła się uroczysta akademia z tej okazji. Przygotowały ją Panie Elżbieta Sobczak i Anna Kubacka wraz z uczniami najstarszych klas.

W akademii, podczas której uczniowie obejrzeli przedstawienie słowno – muzyczne, wzięła udział cała społeczność szkolna. W trakcie uroczystości nawiązano do wartości, jakimi kierowali się Żołnierze Niezłomni oraz przypomniano sylwetki kilku z nich. Podczas akademii głos zabrała Pani Dyrektor Bożena Marcinek. W swoim wystąpieniu nawiązała do sytuacji na Ukrainie, do tego, iż przesłanie polskich patriotów zachowuje wciąż aktualność. Podziękowała również uczniom za dary jakie składają na rzecz Ukrainy, co stanowi wyraz uczniowskiej solidarności z narodem ukraińskim.
Następnie uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w Projekcji filmu „Pilecki”. Jest to polski fabularyzowany dokument w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego przedstawiający historię rotmistrza Witolda Pileckiego od czasów jego młodości, poprzez działania w czasie II wojny światowej, aż do uwięzienia i śmierci w maju 1948 roku.
Środowe przedpołudnie w naszej szkole było więc przesycone historią, wartościami patriotycznymi, ideami wolności, niepodległości oraz poszanowania godności drugiego człowieka.