I edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych

I edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych

Dnia 7 marca w Liceum Ogólnokształcącym w Lipnicy Wielkiej odbył się Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i o Niemczech, przygotowany dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych. W konkursie wzięli udział uczniowie z 9 szkół z Lipnicy Wielkiej, Lipnicy Małej oraz Jabłonki.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczniowie klasy 7 Szkoły Podstawowej nr 4 im. dra Emila Kowalczyka w Lipnicy Wielkiej Bartosz Wójciak i Wojciech Kuliga zdobyli pierwsze i drugie miejsce w Konkursie Wiedzy o Niemczech. Uczennica kl. 8 Maja Antałczyk oraz uczeń kl. 7 Maciej Karkoszka godnie reprezentowali naszą szkołę w Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii, zajmując wysokie lokaty.

Gratulujemy uczniom sukcesu, cieszymy się razem z nimi i zachęcamy do udziału w następnych edycjach tego konkursu, którego celem jest popularyzacja języków obcych.

Sukces, to nie przypadek jak pisał znany i ceniony piłkarz Pele. To ciężka praca, wytrwałość, nauka, analiza, poświęcenie, a przede wszystkim miłość do tego co robisz. Cieszymy się, że języki obce stały się pasją naszych uczniów, że chcą poświęcać swój wolny czas, by kształcić i rozwijać swoje zdolności językowe.

Konkurs w LO zakończył się słodkim poczęstunkiem, wręczeniem dyplomów uczestnictwa i drobnych upominków wszystkim uczestnikom zmagań. Główne nagrody – pomoce edukacyjne z płytami CD “Pokochaj niemiecki na nowo!” – zostały wręczone zwycięzcom już w naszej placówce. Koordynatorami konkursu i nauczycielami przygotowującymi uczniów byli pani mgr Beata Mastela z języka niemieckiego i pan mgr Paweł Możdżeń z języka angielskiego.

mgr Beata Mastela