Wycieczka do Pszczyny i Żor

Wycieczka do Pszczyny i Żor

Klasy I-III zwiedziły Pszczynę i Żory w ramach Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki “Poznaj Polskę”. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Muzeum Ognia w Żorach.

Po obejrzeniu krótkiego filmu edukacyjno-fabularnego „Śladami ognia” przeprowadzono warsztaty na których dzieci robiły świeczki z pszczelego wosku. Następnie zeszliśmy do podziemi obiektu w kształcie płomienia. Po lewej stronie naszą uwagę przykuła jaskinia, w której jaskiniowcy grzali się przy ognisku i… mówili do nas! Na ścianach pojawiły się olbrzymie grafiki z ciekawymi informacjami na temat ognia i różne zagadki do rozwiązania.
Kolejnym etapem wycieczki był Zamek w Pszczynie, który jest jedną z najpiękniejszych rezydencji magnackich na terenie województwa śląskiego i najcenniejszym zabytkiem, jakim może się pochwalić Pszczyna. Zamek ten jest wspaniałą budowlą, która zachwyca swą architekturą, wspaniałymi wnętrzami oraz ciekawą historią. Na koniec przeszliśmy wspaniałymi alejkami zamkowymi, w przepięknej jesiennej scenerii przy wspaniałej słonecznej pogodzie.