Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

“Zachowałam się jak trzeba” – słowa Danuty Siedzikówny, ps. Inka stały się mottem akademii podczas której uczniowie naszej szkoły dnia 3 marca oddali hołd Żołnierzom Wyklętym. Uroczystą akademię przygotowały panie Elżbieta Sobczak i Anna Kubacka wraz z uczniami kl. VIII.

W uroczysty nastrój obchodzonego święta wprowadziła nas najpierw piosenka Czesława Niemena ” Dziwny ten świat”, po której uczniowie wraz z nauczycielami mogli wysłuchać też innych, chwytających za serce pieśni patriotycznych takich jak: “Leśna watacha”, “Kołysanka o zakopanej broni”, “Inka (Zachowałam się jak trzeba)” z wideoklipami o tematyce żołnierskiej. Występ uświetnili uczniowie pięknymi recytacjami, wspólną przysięgą żołnierską, wartą przy krzyżu przy zapalonym zniczu oraz zapisem maszynowym imion, nazwisk oraz pseudonimów Żołnierzy Wyklętych.