Nauka języka niemieckiego na wesoło

Nauka języka niemieckiego na wesoło

W ramach innowacji pedagogicznej z języka niemieckiego pt. “Nauka i zabawa mogą iść w parze!” dnia 18.05.2023 r. została przeprowadzona niecodzienna lekcja języka niemieckiego w kl. 8 w SP 4 im. dra E. Kowalczyka.

Celem innowacji jest m. in. rozwijanie pasji i zdolności językowych uczniów oraz doskonalenie umiejętności wykorzystania wiedzy w praktyce.
Uczniowie mieli możliwość zastosowania zdobytej wiedzy w rzeczywistości, tworząc i odgrywając dialogi w mieście. Ich zadaniem było poinformowanie turysty, jak dotrzeć do celu.
Do przeprowadzenia dramy wykorzystali rekwizyty, które przeniosły ich na ulicę miasta. Stworzyli prawdziwą jezdnię ze znakami drogowymi. W tej zbliżonej do rzeczywistości scenerii prowadzili dialogi, informując drugą osobę, jak dotrzeć do ZOO, dworca, poczty i Muzeum Pasterstwa.
Nauka połączona z zabawą rozpoczęła się w ogrodzie szkolnym. Niestety ze względu na niesprzyjającą aurę i deszcz uczniowie schronili się w Muzeum Pasterstwa. Była to okazja do zwiedzenia obiektu i celebrowania Międzynarodowego Dnia Muzeów, który przypadał właśnie na dzień dzisiejszy.
Lekcja ta była pełna wrażeń i emocji, bowiem na twarzach uczniów gościł uśmiech i zadowolenie.
Wszystkim uczniom kl. 8 gratuluję zapału i zaangażowania w dzisiejszą, innowacyjną lekcję języka niemieckiego.

mgr Beata Agata Mastela