Apel z okazji Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego

Apel z okazji Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego

W uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, udajemy się na cmentarze, by uczcić pamięć naszych bliskich, znajomych, żołnierzy, czy bezimiennych bohaterów. To czas modlitwy za dusze zmarłych a także tych, za których nikt się już nie modli. To szczególny czas refleksji nad życiem, śmiercią i przemijaniem.
W naszej szkole listopadowa zaduma udzieliła się dzieciom, jak i nauczycielom 31 października 2019 r. podczas apelu pod hasłem „Dla tych, którzy odeszli…”. Uczniowie klas IV-VIII pod opieką pani Edyty Gombarczyk przedstawili wiersze mówiące o jesiennej zadumie, o przemijaniu, wędrowaniu, niepotrzebnym lęku przed śmiercią oraz oddali hołd zmarłym nauczycielom, żołnierzom i wszystkim bliskim.
Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i koła Wolontariatu wraz z opiekunem udali się na cmentarz parafialny, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze (zebrane podczas zbiórki zniczy) na grobach: patrona szkoły doktora Emila Kowalczyka, Heródka , Nieznanego Żołnierza i Bohaterom poległym za wolność Polski w 1939 r.