Narodowe Czytanie 2021

,,Narodowe Czytanie” to akcja, która organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Pierwszą lekturą, którą czytała wspólnie cała Polska, był utwór Adama Mickiewicza pt. „Pan Tadeusz”. (więcej…)

Rajd pieszy na Babią Górę

15 września uczniowie klas V-VIII z Naszej Szkoły wzięli udział w Rajdzie na Babią Górę w ramach projektu „Na Lipnicy dobrze – działania mające na celu kultywowanie tradycji i przyrody Orawy”. (więcej…)

Konkurs grantowy "Działaj lokalnie 2021"

Szkoła Podstawowa nr 4 im. dra Emila Kowalczyka bierze udział w konkursie grantowym „Działaj lokalnie”. Pani dyrektor Bożena Marcinek i nuczyciele to osoby pielęgnujące pamięć o Patronie Szkoły – regionalisty, poety, społecznika – doktora Emilu Kowalczyka i promujący wartości patriotyczne, a także tradycję kultury orawskiej. (więcej…)

Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Nowym Targu zachęca dzieci do wzięcia udziału w trzeciej edycji losowania hulajnóg za uczestnictwo w kursie e-learningowym pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”. (więcej…)