Święto Patrona Szkoły

Święto Patrona Szkoły

W dniu 23.02.2021r. (wtorek) w Szkole Podstawowej nr 4 im. dra Emila Kowalczyka w Lipnicy Wielkiej obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Uroczystość rozpoczęto mszą świętą w kaplicy w Przywarówce. Po mszy świętej nastąpiła dalsza część uroczystości w budynku szkoły. W małym gronie, bo tylko z wybranymi uczniami z klasy 1-3 odśpiewaliśmy hymn szkoły, następnie głos zabrała Pani Dyrektor Bożena Marcinek witając wszystkich przybyłych gości.
Uroczystości towarzyszyły słowa naszego Patrona:
”Zwyku, jacy trof do młodych serc”
Akademia rozpoczęła się prezentacją zdjęć „Szkoła na starej fotografii”, dzięki, której goście mogli zobaczyć fotki z czasów, kiedy dr E. Kowalczyk pracował w Przywarówce. W dalszej części konferansjerzy Kornelia i Gabriel przybliżyli życie i twórczości naszego Patrona zaś uczniowie klas 1-3 odtworzyli utwory napisane przez dra Emila Kowalczyka. Występ uatrakcyjniły uczennice klasy I Gabrysia i Oliwka, które zaśpiewały ,,W Babi Górze bywom” i pięknie zagrały na skrzypcach. Nasi mali artyści odegrali również scenkę, w której jedna z absolwentek o latach szkoły i lekcjach ze swoim polonistą opowiada swojej wnuczce.
Całkiem sporo zmieniło się w przeciągu kilkunastu czy kilkudziesięciu lat w naszej szkole. Dzieci postanowiły udać się w sentymentalną podróż w czasie i porównać dzisiejsze warunki z poprzednimi, kiedy do szkoły chodzili ich dziadkowie. Nakręciły krótki filmik pt. ”Szkoła dawniej i dziś”.
Na zakończenie tej podniosłej uroczystości nie zabrakło wspomnień o naszym Patronie, prezentowanych przez zaproszonych gości.
Akademię poświęconą Patronowi Szkoły przygotowali uczniowie klas 1-3 pod kierunkiem swoich pań : A. Lach, B. Rudnickiej i A. Gombarczyk.