Bezpieczny internet

Bezpieczny internet

02 czerwca 2021 roku obejrzeliśmy w szkole krótkie przedstawienie profilaktyczne pt. „Bezpieczny Internet” przygotowane przez panią A. Lach i uczniów klasy drugiej i trzeciej. Przedstawienie to dzieci przygotowały w ramach zajęć rozwijających z edukacji medialnej.


Występ uczniów łączył w sobie fragmenty bajek dla dzieci, w które wpleciono informacje, mające na celu uwrażliwienie dzieci na niebezpieczeństwa jakie czyhają na nie w Internecie oraz zapoznanie z zasadami bezpiecznego korzystania z sieci. Przedstawienie było bardzo ciekawe i z pewnością zainteresowało każdego. Uczniowie obejrzeli też kreskówki związane z omawianym tematem. Na szkolnym korytarzu zostały wyeksponowane plakaty dzieci dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu.
Jesteśmy przekonani, że treści, jakie zostały przekazane na tym spotkaniu z pewnością trafiły do każdego. Apelujemy do naszych uczniów, by rozważnie surfowali po zawiłych nitkach „internetowej pajęczyny”. Wierzymy jednak, że po długich godzinach spędzonych przed monitorem w czasie nauki zdalnej, ograniczą czas spędzony przed komputerem, telefonem czy telewizorem. Zachęcamy do aktywności fizycznej i spędzania czasu na świeżym powietrzu.