Wycieczka górska w Pieniny

Wycieczka górska w Pieniny

10 czerwca uczniowie klas V-VIII udali się na wycieczkę górską w Pieniny, aby bliżej poznać pieniński krajobraz przyrody oraz zdobyć szczyt.

Wycieczkę rozpoczęli spotkaniem przed szkołą. O godzinie 8.00 wyjechali autokarem w kierunku Hałuszowej, a miła atmosfera panująca w autobusie zapowiadała udaną wyprawę. Pieszą wędrówkę rozpoczęli z Hałuszowej na Trzy Korony, podążając za niebieskim szlakiem.
Droga na szczyt była długa, ale pan przewodnik umilał im czas opowieściami o ciekawych wydarzeniach historycznych związanych z regionem, o tym jak powstawały Pieniny, jaka roślinność znajduje się na terenie parku. Ponadto opowiadał również o zasadach obowiązujących na szlaku.
Po drodze sami odczytywali znaki prowadzące do celu, mając oczywiście w pamięci wskazówki naszego przewodnika. Szczyt Trzech Koron zdobyli wszyscy, chociaż od wielu z nich wymagało to nie lada odwagi. Z platformy widokowej, znajdującej się na szczycie Trzech Koron, podziwiali widok z jednej strony na Tatry i Małe Pieniny, a z drugiej na Beskid Żywiecki z Babią Górą oraz Zalew Czorsztyński.
Po tak wyczerpującej przygodzie należało odpocząć, dlatego niewiele poniżej szczytu uczniowie posilili się nieco i zebrali siły do dalszej wyprawy. Niektórzy z nich zakupili pamiątki. Zmęczeni, ale uśmiechnięci maszerowali dalej. Tym razem celem było Krościenko, skąd mieli autokarem wrócić do domu. W drodze powrotnej zatrzymali się w Mc Donaldzie, aby coś zjeść.
Do domu wrócili ok. 18.00, zmęczeni, ale pełni wrażeń i szczęśliwi.