Narodowe Czytanie 2021

,,Narodowe Czytanie” to akcja, która organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Pierwszą lekturą, którą czytała wspólnie cała Polska, był utwór Adama Mickiewicza pt. „Pan Tadeusz”.

W tym roku nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji. Podstawowym celem przedsięwzięcia była popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.
Tegoroczną lekturą dziesiątej odsłony “Narodowego Czytania” pod patronatem pary prezydenckiej była „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. W ramach projektu czytelniczego uczniowie z klas VI-VIII wcielili się w role głównych bohaterów i odczytali fragmenty dzieła.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy!