Ślubowanie klasy I

Ślubowanie klasy I

Ślubowanie klasy pierwszej to od lat niezwykłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej nr 4 im. dra E. Kowalczyka w Lipnicy Wielkiej. W tym roku miało ono miejsce 19 października.

Ślubowanie pierwszoklasistów poprzedził program artystyczny przygotowany przez dzieci pod kierunkiem wychowawczyni pani Anieli Lach. W części artystycznej zatytułowanej „Szkoła w smerfowym lesie,” pierwszaki przebrane za Smerfy, pięknie zaprezentowały swoje talenty wokalne, recytatorskie oraz taneczne. Po prezentacji umiejętności i wiadomości pierwszoklasistów nastąpił uroczysty akt ślubowania i pasowania na ucznia. Dzieci złożyły przysięgę, a następnie pani dyrektor Bożena Marcinek pasowała każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia, poprzez dotknięcie jego ramienia dużym ołówkiem, życząc przy tym wielu sukcesów w nauce. Ukoronowaniem aktu pasowania było odciśnięcie kciuka na „Akcie ślubowania”. Jako znak awansu uczniowskiego każdy otrzymał legitymację szkolną. Później były prezenty: pamiątkowy dyplom, medal, a także kuferek wypełniony po brzegi słodyczami, które przygotowali kochani Rodzice. Na zakończenie Smerfy wzięły udział w sesji zdjęciowej i słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.
Wszystkim Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły, a ich Rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech.