Apel z okazji Wszystkich Świętych

Apel z okazji Wszystkich Świętych

“Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą….”
/ks. Jan Twardowski/

Początek listopada kojarzy się nam ze świętem Wszystkich Świętych, z Dniem Zadusznym. To czas zadumy i refleksji nad życiem, śmiercią i przemijaniem. Udajemy się na cmentarze, by uczcić pamięć bliskich, znajomych, bezimiennych bohaterów, żołnierzy oraz ludzi zapomnianych.
W naszej szkole listopadowa zaduma udzieliła się wszystkim, dorosłym i uczniom 29 października 2021r. podczas apelu z okazji Wszystkich Świętych. Uczniowie klas V-VIII pod kierunkiem pani Edyty Gombarczyk przygotowali apel, który przybliżył atmosferę i nastrój święta oraz skłonił do przemyśleń na temat przemijania. Przesłaniem uroczystego apelu były słowa księdza Jana Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. Społeczność szkolna w ciszy i zadumie wysłuchała wierszy recytowanych przez uczniów i przywołania polskiej tradycji, nakazującej odwiedzanie grobów, zapalenie zniczy, złożenie kwiatów, skupienie w modlitwie. Również podczas apelu uczniowie i nauczyciele uczcili minutą ciszy pamięć tych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny.