Podsumowanie akcji "Misie Ratownisie"

Podsumowanie akcji "Misie Ratownisie"

Miś Ratowniś w świadomości dziecka uosabia domowe ciepło, bezpieczeństwo, czułą i serdeczną bliskość rodziców, czyli wszystko to, co traci ono w wyniku np. nieszczęśliwego wypadku. Dlatego w sytuacjach kiedy potrzebne jest znalezienie zastępczego źródła oparcia, skupienie, odwrócenie uwagi, czy nawiązanie kontaktu z dzieckiem, pluszak może okazać się bardzo użyteczny! Miś Ratowniś pomaga dziecku wyciszyć się, przełamać nieśmiałość.

Dla dzieci wypadek, pobyt w karetce, czy szpitalu to wielki szok. W tych chwilach pocieszy ich pluszak. Miś absorbuje uwagę dziecka, odwraca ją od traumatycznego wydarzenia, jakim jest wypadek.
W tym roku akcja „Misie Ratownisie” była zbiórką pluszowych zabawek, gier, planszówek, kart puzzli itp., które są przekazane do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb, aby były one wsparciem dla najmłodszych w ciężkich chwilach!
Serdecznie dziękujemy Uczniom, Rodzicom za wsparcie naszej zbiórki, za okazane serce potrzebującym najmłodszym uczestnikom wypadków i zdarzeń wymagających interwencji Służb Ratowniczych. Pełne pudło różnych gier, planszówek, maskotek, kart trafiło od nas do organizatorów.

Dziękujemy za zaangażowanie w tę akcję, której przyświecał tak szczytny cel!
Opiekunowie wolontariatu