Akcja "Razem na Święta"

Akcja "Razem na Święta"

„Nie możemy robić rzeczy wielkich, ale możemy wspólnie robić rzeczy małe z wielką miłością”.
Takie motto przyświecało naszym wolontariuszom, dla których cały grudzień mimo zimna za oknem – był czasem wyjątkowo gorącym. Z radością włączyliśmy się również w ogólnopolską akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”.

Wspólnie (choć podzieleni na kilka grup) staraliśmy się sprostać wszystkim celom, jakie sobie postawiliśmy. A było ich naprawdę niemało!
Nie zapomnieliśmy o osobach i instytucjach, z którymi współpracujemy w ciągu całego roku.
Zorganizowaliśmy w szkole warsztaty, podczas których wolontariusze i Samorząd Uczniowski wykonywali stroiki świąteczne. Wykazali się oni niesamowitą kreatywnością i ogromnym zaangażowaniem. Przygotowane własnoręcznie stroiki zostały sprzedane na kiermaszu bożonarodzeniowy przy kaplicy w Przywarówce, zorganizowanym przez wolontariuszy i ich rodziców.
Wolontariusze wykonali własnoręcznie kartki świąteczne, które zostały wystawione na licytację charytatywną „Pomagamy dzieciom” – „Stowarzyszenia Gdzie Dwóch Albo Trzech”.

Zorganizowaliśmy w szkole również warsztaty piernikowe, pamiętając o tym, że pierniki są nieodłącznym elementem świątecznej atmosfery i nie powinno ich zabraknąć w bożonarodzeniowym menu. To przedsięwzięcie okazało się bardzo udane. Instruktorami pieczenia pierników były zaproszone z tej okazji mamy naszych wolontariuszy. Dzieci pomagały mamom przy wyrabianiu ciasta, samodzielnie wałkowały, a potem wykrawały foremkami świąteczne kształty. Uczestnicy warsztatów dekorowali swoje wyroby lukrem i cukrowymi posypkami. Część smakołyków można było zakupić w szkole, pozostałe były miłą niespodzianką dla osób samotnych, chorych z najbliższego otoczenia, których nasi wolontariusze odwiedzali przed świętami, aby spędzić z nimi trochę czasu i złożyć im świąteczne życzenia.
Uzyskany dochód ze wszystkich działań w ramach akcji „Razem na Święta” wyniósł 590 zł. Środki finansowe zostały wpłacone na konto „Stowarzyszenia Gdzie Dwóch Albo Trzech.” , które posłużą podopiecznym na leczenie i rehabilitację.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom oraz nauczycielom, którzy tak aktywnie włączyli się we wszystkie akcje wolontariatu prowadzone przez szkołę. Dziękujemy również za wszelkie wsparcie, jakie otrzymałyśmy w tym wielkim dziele niesienia świątecznej pomocy. To wszystko świadczy o tym, że stajemy się coraz lepszymi, dostrzegamy innych, nie widzimy tylko samych siebie, ale tych którzy potrzebują pomocy i którzy cieszą się z tej pomocy.

Edyta Gombarczyk i Aniela Lach