Mały Miś w świecie wielkiej literatury

Mały Miś w świecie wielkiej literatury

Od września Oddział Przedszkolny w naszej szkole bierze udział w ogólnopolskim programie „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, właśnie zakończyliśmy I Moduł programu „Czytamy razem z Małym Misiem”, w którym mieliśmy do wykonania kilka zadań.

Wybraliśmy przyjaciela misia do czytania, którego nazwaliśmy Tedy. Każdego dnia czytaliśmy razem z naszym przyjacielem, odwiedzali nasz uczniowie z wolontariatu szkolnego oraz rodzice. Największym zadowoleniem dzieci było zabranie do domu zdjęcia Tediego i poczytanie razem z rodzicami bajki oraz narysowanie ilustracji. Głównym celem projektu było zachęcenie dzieci do słuchania, ale również do samodzielnych prób czytania bajek i odwiedzania biblioteki. Za wykonanie wszystkich zadań otrzymaliśmy zaświadczenie o udziale w projekcie oraz dzieci otrzymały dyplomy. W dalszym ciągu będziemy kontynuować udział w projekcie.