Lekcja historii w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Orawce

Lekcja historii w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Orawce

W dniu 18.03.2022 uczniowie klas IV-VIII w ramach tzw. lekcji historii na “wyjeździe” odwiedzili Kościół św. Jana Chrzciciela w Orawce, który jest jednym ze 100 pomników historii w Polsce.

Uczniowie najpierw zatrzymali się przy pomniku lotników polskich oraz nagrobkach proboszczów kościoła. Wysłuchali historii dotyczącej postaci tam spoczywających i ich zasług dla Orawy. Następnie podziwiali wnętrze kościoła, poznawali przy tym fragmenty historii dawnej monarchii Austro – Węgierskiej nierozłącznie splecionej z historią kościoła i Orawy, by na koniec wysłuchać opowieści o przykościelnych dzwonach oraz zaradności i nieustraszoności mieszkańców Orawy związanej z ich odzyskaniem.