Zbiórka środków finansowych na pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Zbiórka środków finansowych na pomoc dla uchodźców z Ukrainy

„Gorące serca, choć dookoła sroga zima,
Zmarznięte usta, okrzyk wolności się zaczyna,
Co dziś powstało, niech żyje wiecznie i nie zginie,
Ty nie stój obok i podaj rękę Ukrainie.
Sze ne wmerła, ne wmerła Ukraina,
Kiedy razem, jesteśmy jak rodzina…”

W związku z wydarzeniami na Ukrainie nie mogliśmy pozostać obojętni. Szkolne Koło Wolontariatu w ostatnim czasie prowadziło kiermasz własnoręcznie przygotowanych słodkości i kolorowych baloników. Nasi uczniowie chętnie zaangażowali się w pomoc, co szybko przełożyło się na rezultaty. Zabrano 900 zł. Część zebranych środków wykorzystano do zakupu potrzebnych rzeczy dla kolegów i koleżanek z Ukrainy, którzy uczęszczali do naszej szkoły, natomiast pozostała suma zostanie przekazana organizacjom zajmujący się pomocą humanitarną, pomocą w ewakuacji ludności oraz pomocą psychologiczną dla dzieci z Ukrainy. Ogromne zaangażowanie całej społeczności szkolnej w akcje na rzecz Ukrainy było manifestem i sprzeciwem przeciwko wojnie, która toczy się za naszą wschodnią granicą. Nasze akcje były świadectwem solidarności z naszymi ukraińskimi rówieśnikami, odruchem serca i wyrazem głębokiej empatii.
Dziękujemy!!!

Opiekunowie wolontariatu
E. Gombarczyk, A. Lach