Projekt ekologiczny „ekoeksperymentarium”

Projekt ekologiczny „ekoeksperymentarium”

Klasa VI na zajęciach koła ekologiczno-geograficznego realizowała program ekologiczny „Ekoeksperymentarium”, którego Mecenasem jest – Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Celem programu jest podnoszenie świadomości uczniów w zakresie oszczędzania zasobów Ziemi oraz wpływu człowieka na zmiany klimatu.

W ramach projektu uczniowie wzięli udział w edukacyjnej grze ekologicznej, podczas której udało im się uzyskać tytuł Mistrzów Ekologii. Pięknie ilustrowane gry w prosty sposób uczyły i rozwijały dobre ekologiczne praktyki u dzieci, podpowiadały jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę.
Dzięki wizycie w wirtualnym domu i ukrytym w jego pokojach łamigłówkom, można łatwo było zrozumieć, jak wielkie znaczenie dla środowiska mają nasze drobne nawyki.