Apel z okazji Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego

Apel z okazji Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego

„Dla tych, którzy odeszli w nieznany świat.
Płomień na wietrze kołysze wiatr.
Dla nich tyle kwiatów pod cmentarnym murem.
I niebo jesienne u góry.…”

Pamięć o zmarłych jest bardzo ważna, gdyż wartość narodu mierzy się stosunkiem do przodków. 28 października 2022 r. uczniowie klas IV-VIII pod kierunkiem pani Edyty Gombarczyk i pani Bogusławy Lichosyt przygotowali apel, który przybliżył atmosferę i nastrój święta oraz skłonił do przemyśleń na temat przemijania. Uczniowie przedstawili wiersze mówiące o jesiennej zadumie, o przemijaniu, wędrowaniu, niepotrzebnym lęku przed śmiercią oraz oddali hołd zmarłym nauczycielom, kapłanom, żołnierzom i wszystkim bliskim. Następnie wolontariusze wraz z opiekunem odwiedzili grób Patrona Szkoły, złożyli kwiaty, zapalili znicze i odmówili modlitwę. Również udali się na groby żołnierzy, oddali hołd poległym za Ojczyznę oraz zapalili światełko pamięci.