Akcja Podaruj Znicz Pamięci 2022

Akcja Podaruj Znicz Pamięci 2022

Przełom października i listopada to czas, kiedy porządkujemy groby, mogiły żołnierskie, miejsca pamięci narodowej, palimy znicze, wspominamy bliskich zmarłych i tych, którzy walczyli o wolność Polski.

Przełom października i listopada to czas, kiedy porządkujemy groby, mogiły żołnierskie, miejsca pamięci narodowej, palimy znicze, wspominamy bliskich zmarłych i tych, którzy walczyli o wolność Polski.
W czwartkowe popołudnie 27 października, po zakończonych lekcjach, wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu, porządkowali zapomniane groby na terenie cmentarza w Lipnicy Wielkiej. Z olbrzymim zaangażowaniem porządkowali groby, wynosili śmieci, usuwali chwasty, a na oczyszczonych grobach zapalili symboliczne znicze. Celem naszej akcji była nie tylko pomoc, ale także kształtowanie postaw patriotycznych i szacunku, wdrażanie do odpowiedniego zachowania się w miejscach pamięci narodowej i miejscach publicznych, co wpisuje się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.

Opiekunowie wolontariatu: p. Bogusława, p. Edyta i p. Aniela