Obchody Dnia Języków Obcych i Pierwszego Dnia Wiosny z Czerwonym Kapturkiem w roli głównej!

Obchody Dnia Języków Obcych i Pierwszego Dnia Wiosny z Czerwonym Kapturkiem w roli głównej!

Ach, cóż to był za dzień! Dzień pełen wrażeń, dobrej zabawy i nauki! Tym razem nauczycielami języka niemieckiego i angielskiego byli uczniowie klasy 7 i 8, którzy wcielili się w role bohaterów bajki pt. “Czerwony Kapturek”.

Ale, jak można się domyślać, było to nowatorskie ujęcie bajki z niezwykłymi i zaskakującymi zwrotami akcji. Trzech narratorów: polski, niemiecki i angielski dowcipnie komentowało i uzupełniało dialogi bohaterów samej bajki. Jak każda bajka, tak i ta, miała szczęśliwe zakończenie – mała, radosna pszczółka oraz smaczne, miodowe płatki cheerios uratowały babcię i Czerwonego Kapturka. Przedstawienie zakończyło się małym sprawdzianem dla publiczności. Dzieci musiały wykazać się znajomością ważniejszych zwrotów i słów w języku niemieckim i angielskim, które pojawiły się w bajce. W drugiej części programu artystycznego na scenę wkroczył mały, pocieszny krokodyl znad Nilu – Schnappi, który uczył zebranych piosenki w języku niemieckim i bawił publiczność. W czasie obchodów Dnia Języków Obcych nie mogło też zabraknąć piosenki w języku angielskim. Dzieci głośno śpiewały piosenkę “Vegetable Song”, przyswajając nazwy warzyw wraz z małymi zabawnymi kurczakami. A wszystko to na tle bajkowej i kolorowej scenografii. Dzisiejszy program artystyczny to pierwszy z punktów innowacji pedagogicznej z języka niemieckiego pod tytułem “Nauka i zabawa mogą iść w parze! “- nauka języka niemieckiego na wesoło, której celem jest przede wszystkim rozwijanie pasji językowych oraz zainteresowań uczniów. Nad przygotowaniem młodzieży do dzisiejszych obchodów czuwali nauczyciele języków obcych pani Beata Agata Mastela i pan Paweł Możdżeń. Dekorację przygotowała pani Edyta Gombarczyk wraz z panią Beatą Mastelą.

mgr Beata Agata Mastela