Sukces w Międzyszkolnym Turnieju w Szachach Błyskawicznych

Sukces w Międzyszkolnym Turnieju w Szachach Błyskawicznych

Joanna Bandyk zdobyła II miejsce w I Międzyszkolnym Turnieju w Szachach Błyskawicznych, który odbył się 24 marca 2023 roku w Jabłonce w auli Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte.

W turnieju brało udział 27 młodych szachistów z różnych szkół z terenu Orawy. Mecze były rozgrywane systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Tempo gry wynosiło 5 minut na partię dla zawodnika z dodawaniem 5 sekund na każde posunięcie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII: Zuzanna Antałczyk i Antoni Socha oraz uczniowie klasy VIII: Joanna Bandyk i Bartosz Wójciak. Wszystkim gratulujemy uzyskanych wyników.
Po rozgrywkach turniejowych każdy uczestnik mógł zagrać z Mistrzem Europy juniorów w szachach błyskawicznych – Markiem Pniaczkiem. Zorganizowana została symultana czyli jednoczesna gra w szachy na wielu szachownicach prowadzona przez jednego szachistę (mistrza) przeciwko wielu partnerom.