II Powiatowy Konkurs Ekologiczny

II Powiatowy Konkurs Ekologiczny

17 kwietnia odbył się II Powiatowy Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Ekologia i ochrona środowiska w małopolskich parkach narodowych jest nam bliska”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Podsarniu.

Honorowy patronat nad konkursem objął poseł na Sejm RP Edward Siarka Sekretarz Stanu i Pełnomocnik Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa w Ministerstwie Klimatu i Środowiska. Podczas wręczania nagród obecny był również pan Nadleśniczy Józef Oskwarek z Nadleśnictwa Nowy Targ, który przekazał sadzonki drzew dla wszystkich uczestników konkursu oraz przedstawiciel Babiogórskiego Parku Narodowego pan Tomasz Urbaniec, który przeprowadził prelekcję na temat fauny i flory Babiogórskiego PN.

Do rywalizacji przystąpiło 32 uczniów, którzy wcześniej zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Naszą szkołę godnie reprezentował uczeń klasy VII Radosław Brenkus, który wykazał się dużą wiedzą ekologiczną. Radosławowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.