XXV Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Ogólnej "LEONARDO"

XXV Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Ogólnej "LEONARDO"

27 kwietnia 2023 roku w Jabłonce odbył się finał konkursu. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VII – Antoni Socha, który wykazał się szeroką wiedzą z różnych dziedzin i zdobył czołowe miejsce w konkursie. Gratulujemy uzyskanego wysokiego wyniku.

XXV Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Ogólnej “LEONARDO” jest zorganizowany dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu Gmin Babiogórskich oraz w Zdruźeniu Babia Hora. Finał rozgrywany był w dwóch częściach: części pierwszej – pisemnej (w Orawskiej Samorządowej Szkole Muzycznej) i części drugiej – ustnej (w Orawskim Centrum Kultury). W konkursie brało udział ponad 40 uczniów z Polski i Słowacji. Gminę Lipnica Wielka reprezentował także Wojciech Rzepiszczak z klasy VIII Szkoły Podstawowej nr 2, który zdobył III miejsce w konkursie. Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów.