Odblaskowa szkoła

Odblaskowa szkoła

W ramach podsumowania działań naszej szkoły zgłoszonej do udziału w Małopolskim Konkursie „Odblaskowa szkoła”, każda klasa w dniu 31 października 2023r. przygotowała krótkie scenki, piosenki oraz informacje dotyczące bezpieczeństwa uczniów na drodze:

klasa I – sygnały drogowe (światła)
klasa II – znaki drogowe (przejście dla pieszych)
klasa III – odblaski – uczeń widoczny na drodze
klasa IV – piechotą do szkoły (jak iść bezpiecznie)
klasa V – urządzenie transportu osobistego (UTO) i hulajnogi elektryczne
klasa VI – rowerzysta na drodze (gdzie i jak bezpiecznie się poruszać)
klasa VII – piesza wycieczka klasowa (zasady poruszania się w grupie po drogach i szlakach)
klasa VIII – kiedy zdarzy się wypadek, pierwsza pomoc

Następnie nagrodzono uczniów klas I – IV, biorących udział w konkursie plastycznym. Wręczono także dyplomy i nagrody dla zwycięzców szkolnego konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym przeznaczonego dla uczniów klas V – VIII. Dzieci z oddziału przedszkolnego także włączyły się w zakończenie akcji „Odblaskowa szkoła” i zaprezentowały krótkie przedstawienie dotyczące bezpiecznych zachowań na drodze.