1 grudnia - Światowy Dzień AIDS

1 grudnia - Światowy Dzień AIDS

Każdego roku 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia w 1988 roku. Ten dzień ma nam wszystkim przypominać o wciąż niezwalczonej epidemii i szerzyć wiedzę na jej temat.

Dlatego nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody Światowego Dnia Walki z AIDS. Podczas pogadanek przeprowadzonych na lekcjach wychowania do życia w rodzinie, lekcjach biologii nauczyciel zwrócił uwagę na podstawowe fakty dotyczące HIV/AIDS, dróg zakażenia się wirusem i objawów choroby. Również poruszono problem tolerancji wobec osób zarażonych HIV i chorych na AIDS. Nauczyciel starał się uświadomić uczniom, że osoby te są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i maja prawo do normalnego życia, ale też obowiązek chronienia innych przed zakażeniem. W ramach działań profilaktycznych, uczniowie klasy VII i VIII wykonały plakaty dotyczące poruszanego problemu. Uczniowie zostali również poinformowani o możliwości uzyskania dodatkowych informacji na stronie internetowej aids.gov.pl – strona Krajowego Centrum ds. AIDS – Agenda Ministra Zdrowia. Ponadto w szkole zorganizowano konkurs wiedzy na temat HIV/AIDS dla uczniów tych klas.