W marcu w naszej szkole zawitały patyczaki

W marcu w naszej szkole zawitały patyczaki

Uczniowie klasy V podczas zajęć ekologicznych założyli hodowlę patyczaków. To ciekawe owady, które znakomicie opanowały sztukę kamuflażu. Ich wygląd do złudzenia przypomina patyki. Zwykle prowadzą spokojny tryb życia, ale mimo to są bardzo ciekawe do obserwacji.

Nie mają dużych wymagań jeżeli chodzi o pożywienie. To roślinożercy, które zadowolą się wieloma liśćmi i łodygami. Idealne będą jeżyny, maliny, truskawki, poziomki, dzikie róże, dąb, leszczyna lub bazylia. W terrarium nie powinno zabraknąć gałęzi, które pozwolą odtworzyć środowisko naturalne patyczaków. Ważne jest również, aby panowała tam spora wilgotność – w tym celu uczniowie regularnie spryskują ścianki i podłoże wodą. Dbają o pokarm. W ten sposób uczniowie uczą się odpowiedzialności, rozwijają swoje pasje przyrodnicze, ale też oswajają lęk przed owadami- najliczniejszą grupą zwierząt, występującą we wszystkich środowiskach.