Wycieczka klasy VIII do Zabawy

Wycieczka klasy VIII do Zabawy

Wycieczka do Zabawy została zorganizowana przez Parafię św. Łukasza Ewangelisty w Lipnicy Wielkiej we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 4 im. dra Emila Kowalczyka. Wzięło w niej udział 5 uczniów klasy VIII.

Głównym celem wyjazdu było zapoznanie się z życiem i działalnością bł. Karoliny Kózkówny poprzez zwiedzanie miejsc związanych z jej historią. Dodatkowo uczniowie mieli możliwość rozwijania zainteresowań historią, kształtowania szacunku do zabytków oraz integrowania się poprzez wspólne przeżywanie doświadczeń.
Zbiórka odbyła się o godzinie 8:15 przy Szkole Podstawowej nr 4, skąd uczestnicy wyruszyli autobusem do Zabawy. Po dotarciu na miejsce uczniowie zostali zapoznani z historią bł. Karoliny Kózkówny. Następnie wzięli udział we Mszy Świętej, a potem odbyło się oprowadzanie po sanktuarium. Po przerwie na posiłek uczestnicy zwiedzili dom bł. Karoliny. Po zakończeniu programu grupa wyruszyła w drogę powrotną.
Wycieczka była wartościowym doświadczeniem dla uczniów, umożliwiając im bezpośredni kontakt z miejscami związanymi z bł. Karoliną Kózkówną. Dzięki temu mogli oni lepiej zrozumieć jej historię i duchowe przesłanie. Wyjazd był również okazją do integracji oraz refleksji nad znaczeniem dziedzictwa kulturowego. Uczestnicy wrócili bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę.