Zmartwychwstał Pan! - Przedstawienie

Zmartwychwstał Pan! - Przedstawienie

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych przygotowano przedstawienie pt. „Zmartwychwstał Pan i żyje”. Uczniowie trzeciej klasy, by upamiętnić wydarzenia męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, przygotowywali się pod opieką Pani Beaty Rudnickiej i katechetki Pani Melanii Węgrzyn do Apelu Wielkanocnego, by na miarę swoich możliwości ukazać ważne wydarzenia z życia Pana Jezusa, które są istotą naszej wiary chrześcijańskiej. Nasz szkolny Apel Wielkanocny odbył się w dniu 12 .04.2019 r. i miał na celu przygotować naszych wychowanków do właściwego przeżywania Triduum Paschalnego – Wielkiego Czwartku, Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty, by wreszcie w Wielką Niedzielę cieszyć się i radować, że Pan Zmartwychwstał! Całe przedstawienie przeplatane było pieśniami wielkopostnymi.

Na koniec Pani Dyrektor Bożena Marcinek złożyła wszystkim życzenia, Samorząd Uczniowski wręczył kwiaty i stroiki nauczycielom, rozstrzygnięto konkurs „Wielkanocna ozdoba” i rozdano nagrody.

Opracowały:
Beata Rudnicka
Melania Węgrzyn