Jasełka

Adwent to niezwykły czas, w którym ludzie czekają na przyjście narodzonego Chrystusa. Czas ten wypełniają obrzędy kościelne wzbogacone lokalnymi zwyczajami. Nie wyobrażamy sobie tego okresu bez choinki, rorat, Mikołaja, opłatka, kolęd czy jasełek. Zaś Wigilia Bożego Narodzenia w tradycji chrześcijańskiej to dzień poprzedzający Boże Narodzenie, który kończy okres adwentu. Uważany jest on za najbardziej rodzinny dzień w roku.
Magię tych świąt mogliśmy odczuć 19 grudnia, kiedy to w naszej szkole odbyły Jasełka pt. ,,Brama do nieba jest ciasna” przygotowane przez nauczycieli pod kierunkiem pani Anny Węgrzyn. W przedstawieniu brali udział uczniowie klas: IV i VI oraz przedstawiciele klas: V i VIII.
Po zakończonym przedstawieniu pani dyrektor Bożena Marcinek podziękowała młodym artystom, a następnie złożyła świąteczne życzenia całej społeczności szkolnej.