Konkurs recytatorski

XXVII Przegląd Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Piotra Borowego

We wtorek 17 grudnia w Domu Ludowym w Lipnicy Wielkiej odbył się gminny etap XXVII Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Piotra Borowego. W zmaganiach gwarowych wzięło udział 10 uczniów naszej szkoły. Byli to uczniowie różnych klas.
W gronie laureatów znalazł się Jan z gawędą ,,Za có dostołek jedynke”autorstwa Pani Ireny Grobarczyk, który zajął I miejsce w swojej grupie wiekowej. Uczeń awansował do finału w Białym Dunajcu, gdzie będzie reprezentował naszą szkołę i gminę. III miejsce w recytacji zajęła Gabrysia. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.
Wszystkim, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę na konkursie serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Cieszy nas, że nasi uczniowie z dumą kultywują tradycje i zwyczaje. Nie wstydzą się gwary ani swojego stroju i z wielką chęcią biorą udział w tego rodzaju konkursach.
A.L.